Anti-Aging Tedavileri

Yer çekimi, genetik faktörler ve çevremizi saran olumsuz etkenler yaşlanma sürecini hızlandırır. Yaş ilerledikçe kas, yağ ve kemik oranı azalır. Yaşlanma sebepleri bilimsel araştırmalar ile kontrol altına alındığında yaşlanma kontrolü sağlanır. Bu kontrolü ele almak için yapabileceğimiz medikal adımlar şunlardır;

Kelime açılımı “yaşlanma karşıtı” olan anti-aging, yaşlanmayı mümkün olduğu kadar yavaşlatmak ve vücudun orantılı, sağlıklı yaşlanmasını sağlamak amacıyla uygulanır.

İlk sırada sağlıklı yaşamak ve doğru beslenmek vardır.

Sağlıklı yaşamak için kliniğimize geldiğinizde tüm kan ve hormon tahlillerinizi yaptırıp öncelikle sorunları saptarız. Eksik olan değerler için gerekli olan ilaçlar (vitamin, mineral, probiyotik v.b.) verilir. Anti-aging de en önemli unsurlardan biri de beslenme alışkanlıklarıdır. İleri yaşları beklemeden amaç hep “iyi beslenmek” olursa zaten doğal anti-aging gerçekleşmiş olur. Kilo kontrolünü, aktif yaşam devamlı ve düzenli spor takip eder. Doğru beslenmek için doktorumuz size danışmanlık yapar. İntolerans testi yapılıp hangi gıdalara tölerans geliştiğini saptayıp dönmeli olarak bu gıdalar size yasaklanır. Size uygun listeler verilerek sağlıklı beslenmenize ilk adımı atmış olursunuz.

Yaşlanmanın sebeplerini araştırmak ve bunları tedavi etmek ikinci sırada gelir.